N11 Ürün Entegrasyonu

N11 Pro Ürün Entegrasyonu Firma adı: N11 Pro  Web Sitesi:  n11pro.com  İletişim bilgisi:  Adres:

Firma adı: N11 

Web Sitesi: https://www.n11.com/

Satıcı Paneli: https://so.n11.com/ 

 

N11 Excel ve Xml İle Ürün Yükleme

so.n11.com adresini açın sayfadaki kullanıcı adı ve şifre alanlarını doldurun ve N11 mağaza girişinizi yapın. Karşınıza N11 mağaza satıcı paneli gelecektir.

 

 

 

 

 

N11 Ürün Yükleme Süreci

N11 de ürün sergileyecek satıcılar eğer bir entegrasyon sistemi kullanmıyorlarsa N11 satış ofisi üzerinden manuel olarak tek tek, toplu ve xml ile  ürün girişi yapabilirler. Her bir ürün yükleme tipi için satıcı paneli üzerinden yönlendiriliyor olmakla ile birlikte size yardımcı olacak kilit bilgileri yenitoptanci.com olarak sizinle paylaşıyoruz.

 

 

 

Tek Ürün Yükleme

N11 satış ofisinde "Ürün Yönetimi" sekmesi altında "Yeni Ürün Ekle" bölümünü tıklayın. Karşınıza 4 aşamalı olarak manuel ürün yükleme aşamaları gelecektir. İlk olarak ürününün ait olduğu kategoriye bağlı alt kırılımları seçmekle başlarsınız. En alt kırılıma ulaştığınız ve "Devam" butonuna tıkladığınızda sistem sizi ikinci aşamaya yönlendirir.

 

 

 

Bir sonraki aşamada ürüne ait stok kodu, ürün adı, görsel, satış fiyatı ve diğer detay bilgileri girmeniz gereken alanları görürsünüz. Bu alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ürüne ait ayrıntılı açıklama bilgilerini gireceğiniz alana yönlendirilirsiniz. Burada yapacağınız ürün tanıtımı çok önemlidir. Ürüne ait bilgileri alıcının tüm sorularına cevap verecek şekilde ürün açıklamasında yer vermelisiniz. Aşağıda ürün açıklaması örnekleri için eklenen görseli inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En son aşamada ürüne ait gönderim bilgilerini girmeniz üzere N11 kargo şablonu alanına yönlendirilirsiniz. Buradaki bilgileri doldurduktan sonra ilanınızın N11 ön yüzde nasıl görüneceğini "Ön İzleme" butonuna tıklayarak görebilirsiniz. Eğer herşey yolunda ise benzer şekilde "Kaydet" butonuna tıkladığınızda ürününüz listelemeye hazır duruma gelir.

 

 

 

 

 

 

N11 Toplu Ürün Yükleme

Fazla sayıda ürününüzü toplu olarak yayına açmak için n11.com formatında excel ile toplu ürün yükleme aşamalarını uygulamanız gerekir. Bu sefer "Ürün Yönetimi" sekmesi altından "Toplu Ürün Yönetimi" başlığını tıklamalısınız. Açılan bölümde "Toplu Ürün Yüklemeye Başla" butonuna tıkladığınızda 5 aşamadan oluşan toplu ürün yükleme süreciniz başlar.

 

 

 

Bu noktadan sonra ürünlerinizi excel ve xml ile toplu yükleyebilirsiniz. Öncelikli olarak yükleme yapacağınız dosya türüne göre şablon indirmelisiniz. Excel ile ürün yükleme yapacaksanız excel şablonu, xml ile ürün yükleme yapacaksanız xml şablonu indirmeniz gerekiyor.

 

 

 

 

Eğer excel ile toplu ürün yükleme gerçekleştirecekseniz ilgili kategorinin en alt kırılımına kadar ilerleyerek uygun şablonu indirmeniz gerekiyor. Burada güzel olan taraf her bir kategori için ayrı ayrı şablon indirmek yerine ürün yükleyeceğiniz tüm kategorilerin en alt kırılımlarını seçtikten sonra hepsini aynı anda indirebiliyor olmanız oluyor. Yani sistem her bir alt kırılıma ulaştıp "Ekle" butonuna tıkladığınızda size indireceğiniz şablonları listeleyerek topluca indirme imkanı sunması zamandan tassaruf etmenizi sağlıyor. İhtiyacınız olan bütün şablonları seçtikten sonra "İndir" butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.  

 

 

İndirilen şablonlara ait açıklama eklenmiş kırmızı işaretli her sütun; bilgilerinin girilmesi zorunlu alanları temsil eder. Bu alanlara ait bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra "Toplu Ürün Yüklemeye Başla" butonuna tıklayarak N11 excel örneğini satıcı ofisi paneline yüklemeniz gerekmektedir. Excel dosyası içerisinde sizden N11 kargo şablonu bilgisini doldurmanız istenecektir. Bu şablonu panel üzerinden oluşturduktan sonra excele oluşturduğunuz şablonun adını girmeniz yeterli olacaktır. Ürününüzün satış fiyatı üzerinde üzeri çizili "Piyasa Satış Fiyatı" nı belirlerken indirim miktarının tutar olarak mı yoksa oran olarak mı olacağını sistemin kodladığı şekilde belirtmeniz gerekiyor. Tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra şablonu yükleyebilirsiniz.

 

 

 

 

N11 xml yükleme süreçleri de excel ile yüklemeye benzer olarak yürütülür. Hazır olan şablonları yüklemek üzere  "Toplu Ürün Yüklemeye Başla" butonununa tıkladığınızda yükleme yapacağınız dosya tipini seçmeniz gerekmektedir. Buradan dosyanızı seçerek yüklemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ürüne ait görsellerinizi şablon içerisine eklemek dışında zip olarak ayrıca yükleme seçeneğine de sahipsiniz. Dosyanızı yükledikten sonra "Devam" butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Son aşamada dosyanızın içeriye aktarıldığına dair bir bildirim ekranı görürsünüz. Bu ekranı "Kaydet" e tıklayarak sonlandırdığınızda ürünleriniz değerlendirildikten sonra satışa açılacaktır. 

 

 

 

 

 

 

Ürününüz satışa açıldığında listelemenizi yukarıdaki gibi görüntüleyebiliyor olacaksınız. Süreçler ile alakalı daha detaylı bilgiye Magazadestek n11 sayfasından ulaşabilirsiniz. Bol satışlar...